ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - kolęda.

PLAN  KOLĘDY 2023/24

Drodzy Parafianie.

Jak już wiecie, kolęda czyli odwiedziny duszpasterskie, będą w tym roku znowu w starej formule, czyli wszystkimi ulicami. Jedynie w adwencie kolędy były na zapisy dla chętnych, którzy po Świętach i Nowym Roku nie mogliby przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu, nade wszystko chorym i ich najbliższym.

Poniżej podaję plan odwiedzin kolędowych na najbliższy czas. Gdyby komuś nie pasował czas i dzień to proszę się zapisać na kolędę dodatkową w kancelarii, zakrystii lub przez internet. Mam nadzieję, że spotkanie z duszpasterzem nie będzie czasem zmarnowanym, ale chwilą wspólnej modlitwy i serdecznej rozmowy.

Oczywiście będą rodziny, które z różnych powodów nie otworzą drzwi, ale dobrze by bylo to wcześniej zgłosić np sąsiadowi żeby powiadomił wcześniej księdza. W takim wypadku zapraszam chociaż na msze kolędowe w wyznaczonym terminie.

Bardzo proszę, aby Parafianie którzy nie gościli w domu księdza, przynieśli ze sobą - jak w zeszłym roku - pojemnik na wodę święconą. Każda msza będzie zakończona modlitwą w intencji rodzin oraz uroczystym błogosławieństwem.

Jeśli chodzi o ewentualne posiłki to proszę podejść wcześniej i omówić temat bezpośrednio ze mną. Jak już mówiłem wcześniej, prosimy o skromne posiłki.

Ofiary kolędowe przeznaczone są m.in. na spłatę fotowoltaiki, oraz zakup takowej na kościół w przyszłości. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

1. proboszcz

PLAN  KOLĘDY 2023/24

1. Czwartek28.12;  g. 14.00 – ul. Dobra, Zielona, Pańska, Łączna, Radosna, Wspólna, Zacisze

( 20 R )

1. Piątek 29.12; g. 14.00 – ul. Rolna, Łanowa, Spacerowa, Kościelna, Sołecka ( 22 R )
  2. Sobota 30.12; g. 10.00 – ul. Zbożowa, Sportowa  ( 16 R )
  3. Niedziela 31.12.23 -  KOLĘDY  NIE  MA
  4. Poniedziałek 01.01.20224 - KOLĘDY  NIE  MA
  5. Wtorek 02.01. - KOLĘDY  NIE  MA
  6. Środa 3.01; g. 14.00 – ul. Stara Droga  ( 23 R )
  7. Czwartek 4.01; g. 14.00 – ul. Pszczyńska parzyste od lasu, Zagonowa i ul. Pszczyńska

nieparzyste od Radostowic do kościoła.  ( 29 R )

1. Piątek 5.01; g. 14.00 – ul. Graniczna od ul. Pszczyńskiej i Malinowa ( 20 R )

- ul. Krzywa od sklepu do ul. Księżycowej ( 32 R )

1.  Sobota 6.01. - KOLĘDY  NIE  MA
  2.  Niedziela 7.01 - ul. Leśna i Jagodowa ( 26 R ) jest kierowca
  3.  Poniedziałek 8.01 - ul. Wiejska lewa strona cz. II do ul. Granicznej ( 14 R )

- ul. Borowa, Zakątek, Pochyła i Wiejska lewa strona do ul. JP II ( 20 R )

/ potrzebny kierowca /

17.00 - msza św. za Parafian z ul. Wiejskiej i przyległych

1. Wtorek 9.01; g. 14.00 – ul. Wiejska prawa strona od JP II
  2.                                             -  ul. Wiejska prawa strona od ul. Granicznej do spotkania ( 37 R ) - potrzebny kierowca

17.00 - msza św. za Parafian z Podlesia / całość /

1.  Środa 10.01; g. 14.00 - ul. Topolowa od ul. Wiejskiej do lasu za SP  ( 25 R ) - potrzebny kierowca
  2.

17.00 - msza św. za Parafian z ul. Pszczyńskiej i przyległych

1.  Czwartek 11.01; g.14.00 - ul. JP II od kościoła ( 16 R ) - potrzebny kierowca
  2. Sobota 13.01.  Kolęda dodatkowa od g. 10.00

* liczba rodzin, które przyjmują na tych ulicach kolędę - suma rodzin.

DRODZY  PARAFIANIE I MIESZKAŃCY KOBIELIC

Niech cud Bożego Narodzenia napełni Wasze serca miłością i nadzieją,

a światło Gwiazdy Betlejemskiej rozproszy niepokoje codzienności

i chroni naszą Ojczyznę i  nasze rodziny, przynosząc pokój, zgodę i potrzebne łaski.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego 2024 Roku

życzy ks. proboszcz Mieczysław Kroemer

Moi Kochani

Podzielmy się duchowo opłatkiem i życzmy sobie wszystkiego co najlepsze.