Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  Moi Kochani.

 Transmisja Mszy świętych na You Tube jest na chwilę obecną zawieszona. O transmisji poinformuję, gdy taka będzie.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

            

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

PRZYPOMNIENIE!!!!!!!!  

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Od 20 czerwca znosi się dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii. Od 25 czerwca limit wiernych  będzie wynosił 75 % - nie licząc w pełni zaszczepionych.

Przypomonam o bowiązku noszenia do kościola maseczek, dystansie i dezynfekcji rąk. ! Ten obowiązek NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY!!

 

W kaplicy św. Rity oraz obok stojaka na prasę na stoliku mamy podłączone do sieci terminale płatnicze. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz 

 

 

                                                         

                                                              I Niedziela Adwentu

                                                    

                                                      Niedziela Trzeźwości

 

Na początku czasu świętego oczekiwania Chrystus wzywa nas do czujności. Eucharystia w której uczestniczymy, to szczyt modlitwy i przestrzeń, w której uwrażliwiamy serc na Jego obecność. Pozwólmy Bogu, by nas przeniknął i obdarzył duchową czujnością.

                                                                                                                         

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie, a po mszach zbiórka na migrantów. Za tydzień na parafię.
 2. Dziś Niedziela Trzeźwości. Księga trzeźwości wyłożona jest w kaplicy św. Rity.
 3. Od jutra rozpoczynamy Roraty. W tym roku z uwagi na obostrzenia pandemiczne i zwiększoną zachorowalność na Covid nie będzie tradycyjnych obrazków dla dzieci. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy szkoła znów nie będzie pracować w trybie zdalnym i dlatego będzie jeden konkurs dla wszystkich dzieci. Jutro zapraszam maluchy na mszę w intencji naszych dzieci o zdrowie i Boże błogosławieństwo. Z uwagi na kwarantannę msza w intencji ministrantów jest przeniesiona na sobotę 4 grudnia.
 4. W czwartek od 16.30 Godzina święta w ciszy.
 5. Informuje, że Msza święta Barbórkowa będzie w tym roku odprawiona w niedzielę 5 grudnia o 10.30 z udziałem orkiestry górniczej. Zapraszam poczet sztandarowy i górników w strojach galowych. zapraszam też elektryków, gazowników i emerytów tych zawodów oraz ich najbliższych.
 6. Dziękuję Parafiankom z ul. Rolnej, Zagonowej i Zbożowej za przygotowanie kościoła do liturgii. Za tydzień do sprzątania zapraszam Panie z ul. Stara Droga cz. I i ul. Księżycowa.
 7. Bardzo serdecznie proszę, aby jeszcze dzisiaj zapisać naszych chorych na świąteczne odwiedziny.
 8. W kancelarii są do nabycia świece Caritas oraz opłatki. Świece w tym roku są droższe. I tak - mała świeca kosztuje 7 zł, a duża 14 zł.
 9. Jeśli chodzi o tegoroczną kolędę - po zasięgnięciu opinii przedstawicieli Rady Parafialnej ogłaszam, że tradycyjna forma kolędy jest odwołana. W styczniu - tak jak to było w ubiegłym roku - zostaną odprawione Msze za Parafian z poszczególnych  Odwiedzę tylko te domy, które są do poświęcenia, oraz te rodziny, które wyraźnie sobie zażyczą obecności kapłana. Warunkiem jest bycie zaszczepionym. Bardzo proszę do III niedzieli adwentu zgłosić w kancelarii bądź w zakrystii te rodziny.  
 10. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, MGN. Jest także Adwentowy numer naszej Gazetki. Na stronie parafii są wypisane wolne intencje na miesiąc styczeń. Zachęcam do zamawiania Mszy św.
 11. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus Król przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

 

 

                                          +++++++++++++++++++++++++++++                                        

                     

                                                              

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

 

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

  

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.