+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na stronie startowej znajdziesz info o nowej pielgrzymce wraz z PLANEM !! Zakładka- nowe pielgrzymki

BARDZO PROSZĘ  o kontakt osoby z naszego dekanatu Suszec, które się zapisały czy sprawa wyjazdu jest aktualna!! Sprawa jest PILNA !!!!!!!!!!  Są jeszcze wolne miejsca !!!!   Potrzebni chętni do wyjazdu. Żal będzie odwołać!!

proszę dzwonić na parafię, ale mailowo. dane są na pierwszej stronie Startowej.

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 1-go maja msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 7.00 - do 11 listopada 2024.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzień I Komunii świętej

Kiedy apostołowie wyszli z Wieczernika, byli odmienieni. Zadziwili obserwatorów odwagą i wymową zrozumiałą dla każdego. To dzieło Ducha Świętego. On, Trzecia Osoba Trójcy Świętej, działa dziś z taką samą mocą jak wtedy, w dniu Pięćdziesiątnicy. Otwórzmy dziś nasze serca na Jego moc."

Módlmy sie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

Módlmy się za dzieci komunijne i ich najbliższych.

1. Kolekta dzisiejsza jest na opłaty, a za tydzień na archidiecezję.
  2. Zapraszam na majowe z udziałem dzieci o g. 15.00.
  3. Jutro o 10.00 msza od dzieci za p. katechetkę. Po południu o 17.40 majowe i msza wieczorna.
  4. We wtorek o 17.40 majowe i msza Białego Tygodnia i tak do piątku.
  5. W środę błogosławieństwo róż ku czci św. Rity na zakończenie majowego. Zapraszam.
  6. W sobotę dzieci wyjadą z rodzicami na pielgrzymkę do Wadowic. Msza święta w Sanktuarium św. Józefa o g. 10.00. Darem dzieci komunijnych są niemal trzy ornaty - dwa białe uroczyste złocone i jeden ślubny do którego się dołożyły. Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św w czwartek w 3 rocznicę śmierci ks. prob Seniora Romana - za złożone kwiaty, zapalone znicze i pamięć modlitewną
  8. Mamy tez odnowioną płytę nagrobną śp. ks Norberta. Bóg zapłać.
  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy świętowali mój Jubileusz 35 - lecia kapłaństwa, za waszą obecność, modlitwę, złożone i nadesłane życzenia, za przygotowanie tego Jubileusze i wszystkie dowody życzliwości- Dziękuję. Dziękuję tez za ofiarowane w mojej intencji msze święte w kraju i za granicą. Niech wam Bóg błogosławi.
  10. Bóg zapłać Rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła na Uroczystość, sprzątanie obejścia i wszelką pomoc w trakcie przygotowań do tego wydarzenia.
  11. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, MGN, i Gość Extra w cenie 14zł.
  12. Są wolne miejsca i szukamy chętnych na wyjazd na Sycylię. Proszę, abyście zachęcili innych znajomych czy przyjaciół do wyjazdu. Program jest na stronie parafii.
  13. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej Niedzieli Komunijnej.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++