+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na stronie startowej znajdziesz info o nowej pielgrzymce wraz z PLANEM !! Zakładka- nowe pielgrzymki

I spotkanie pielgrzymów z przedstawicielem Biura Podróży będzie w poniedziałek 15 maja o 18.45 w salce pod kościołem. !!!!!

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 1-go maja msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 7.00 - do 11 listopada 2024.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

" W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu". Te słowa św. Jana mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, która Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia

Zachęcam do modlitwy za diakonów i o dar nowych powołań z naszej parafii

Módlmy sie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

1. Kolekta dzisiejsza jest na WŚSD, a za tydzień na parafię.
  2. Od jutra Dni krzyżowe. O 30 majowe i pójdziemy pod krzyż misyjny.
  3. We wtorek o 7.45 modlitwy o urodzaje w kościele i msza o 8.00.
  4. W środę o 17.30 modlitwy w kościele i procesja do krzyża misyjnego. Serdecznie zapraszam.
  5. W czwartek o 17.15 Godzina święta i majowe. Kancelaria w czwartek nieczynna z powodu wyjazdu do szpitala.
  6. W piątek majowe o 17.40. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. W sobotę majowe o 16.40. Msza chrzcielna o 16.00 odwołana z braku zgłoszeń
  7. Bóg zapłać Parafianom z ul. Zbożowej, Rolnej, Zagonowej którzy przyszli posprzątać kościół i obejście na Odpust. Serdecznie dziękuję wszystkim innym którzy kosili trawę, czyścili kostkę, cmentarz, wieszali flagi itd.za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcy kwiatów na Odpust.
  8. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom Odpustu - orkiestrze, pocztom, Paniom w strojach, szafarzom, kapłanom, organistce, młodzieży, ministrantom, dzieciom i Gościom za uświetnienie naszej Sumy. Wszystko było piękne. Niech Maryja Wam błogosławi.
  9. Dziękuję chorym których odwiedziłem za modlitwy i wsparcie, a wszystkim za modlitwę i ofiarowane msze święte w mojej intencji.
  10. Jest tyko jedna wolna intencja w piątek po Bożym Ciele - 31 maja o 18.00.
  11. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, MGN, Świat Misji. Nasza Gazetka - kto ma Gazetkę bez ostatniej strony proszę sobie zabrać nową. Błąd wydruku, którego nie zauważyłem.
  12. Bóg zapłać ks. Błażejowi za pomoc, wygłoszone słowo Boże i odprawione msze święte.
  13. Módlmy się za maturzystów, którym życzymy połamania pióra na egzaminach.
  14. Pierwsze spotkanie uczestników wyjazdu na Sycylię z przedstawicielem BP  będzie w środę 15 maja o 18.45 w salce. Proszę powiadomić wszystkich o tym terminie.
  15. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej Niedzieli Wielkanocnej.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++