BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ.

Od 07.11.2020 wracają obostrzenia dot. ilości wiernych w kościele -  1 osoba na 15m2 !!!!!

Zatem w naszej świątyni może przebywać maksymalnie     35 0sób- w tym     4 na chórze ).!!!

Miejsca siedzące są oznakowane bialymi kartkami.

Dodatkowe miejsca - pod chórem po 2 osoby z każdej strony, 2 osoby w samym przedsionku, 1 osoba w kaplicy spowiedzi, oraz 1 osoba w kaplicy św. Rity.

Od przyszłej niedzieli tj. 15go listopada będzie dodatkowa msza o g. 12.00 - W  intencji Parafian i za zakażonych / recytowana / , transmitowana przez YT.

Ks. Abp na nowo wydał dyspesnę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, oraz na 4 grudnia / dyspensa od potraw mięsnych /.

W najbliższą niedzielę 29 listopada  Msze święte barbórkowe w intencji braci górniczej, ich rodzin będą transmitowane:

- o g. 9.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka z parafii św. Barbary w Rudzie śląskiej; tranmisja na falach                                      Polskiego radia - Jedynka

- o g, 13.00 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, z parafii Podwyższenia Krzyża                                            Świętego w katowicach - Brynowie ( przy KWK Wujek ); transmisja w TV Polonia i TVP Katowice.

W naszej parafii Msza św. barbórkowa zostanie odprawiona 4 grudnia o g. 10.00. Serdecznie zapraszam.

Informacje dot. Rorat znajdziemy w zakładce - Grupy parafialne -  "Dzieci Komunijne "

A oto najnowsze Ogloszenia duszpasterskie:

I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny pod hasłem: "Zgromadzeni na świętej wieczerzy."  Przezywając I niedzielę Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa, czuwajmy na modlitwie i ufnie oczekujmy Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza niedziela jest także nazywana Niedzielą Trzeźwości. W kaplicy św. Rity jest wyłożona księga trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji w tym adwentowym czasie.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię / opłaty /. Za tydzień nie będzie tradycyjnej kolekty , a po mszach zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Dziś transmisja na YT i FB mszy świętych do południowych. Przypominam o dodatkowej mszy św. o g. 12.00.
  3. Z racji zbliżającej się Barbórki w dzisiejszą niedzielę będą transmitowane uroczyste msze św. w intencji rodzin górniczych w I programie PR o 9.00, oraz na TV Polonia i TVP Katowice o g. 13.00.
  4. W piątek przypada wspomnienie św. Barbary. Serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. o g. 10.00. Mam nadzieję, że jak co roku uczestnicy tej Eucharystii w ramach kolekty złożą się na jakiś konkretny dar dla naszej parafii. Juz dziś składam Bóg zapłać.
  5. Mamy nowe obostrzenia dot. kościołów - 1 osoba na 15m2. W naszym kościele w nabożeństwach może zatem uczestniczyć 35 wiernych ( w tym na chórze 4 osoby ). Zajmujemy miejsca w ławkach, które są oznaczone białymi kartkami. Wciąż aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele!!
  6. Z racji trwającej pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnych rorat, ani spotkania ze św. Mikołajem. Gdy idzie o roraty to redakcja MGN proponuje uczestnictwo w roratach online  poprzez platformę internetową  - holyweek.pl  Autorzy tej platformy wykorzystując materiały z MGN proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Transmisja mszy roratniej jest o g. 18.00. W naszym kościele roraty z udziałem dzieci będą w poniedziałki i środy o 17.00. We wtorki o 8.00 roraty ze specjalną konferencją dla dorosłych. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły z rodzicami na poszczególne msze roratnie. Szczegóły na stronie parafialnej w zakladce- dzieci komunijne i w  Adwentowej Gazetce. Rozważania roratnie dot Eucharystii, a przygotowane przez redakcję MGN, prowadzić będzie w tym roku p. katechetka w ramach drugiej godziny katechezy online.

Juz dziś informuję rodziców uczniów do I Komunii św. że konferencja adwentowa i spotkanie z nimi odbędzie się w środę 9                     grudnia po roratach, ok. 18.40. Obecność obowiązkowa. zachowujemy  w kościele dystans siadając na wyznaczonych miejscach.

1. Dziękuję Parafiankom z ul. Wiejskiej cz. II lewa strona za sprzątanie kościoła. Za tydzień - na sobotę - proszę Parafianki z ul. Wiejskiej cz. I prawa strona od ul. JP II. Nie kupujemy kwiatów.
  2. Polecam nowy nr GN, oraz grudniowy MGN z płytą CD w cenie 3zł i nasza Gazetka.
  3. W kancelarii można nabyć świece wigilijne / 5 i 12 zł / i opłatki i zamówić intencje.
  4. Począwszy od dziś zamknięte są boczne wejścia do kościoła. Wchodzimy tylko głównym wejściem. Dopiero podczas liturgii będą otwarte drzwi od strony toalet.
  5. Od jutra przed każdą mszą św. / oprócz piątku będzie odmawiany różaniec o pokój i ustanie pandemii.
  6. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim słuchającym nas przez internet Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech  Jezus Chrystus przez ręce Maryi na ten adwentowy czas nam pobłogosławi.

++++++++++++++++++++++++++++

Od  niedzieli 6 września pierwsza Msza święta będzie znowu o g. 8.00!!!

1.  Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

4. Najblizsze odwiedziny chorych są planowane w grudniu.