Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 Wycieczka na Dolny Śląsk zostala odwołana. Przykro mi. Za malo chętnych!!!!!!!!!!!1 

 

Od  niedzieli 6 września pierwsza Msza święta będzie znowu o g. 8.00!!!

1.  Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

 

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

 

  

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

4. Najblizsze odwiedziny chorych są planowane w czasie Misji świętych. Zapisy w zakrystii.

 

                                                            

                                                                                            

                                           

                                                   XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                            

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Pachę niedzielną. Tym samym rozpoczynamy duchowe przygotowania do naszych parafialnych Misji świętych, które rozpoczną się w sobotę 10 października. Módlmy się za Ojców Franciszkanów, którzy je przeprowadzą i za całą naszą parafię. 

   Nadal przestrzegajmy zasad dezynfekcji. Módlmy się o ustanie pandemii.

 

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze remonty. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Za tydzień na WTUŚL Od wczoraj i przez całą niedzielę nie będzie organistki z powodów osobistych. Przepraszam za ten stan rzeczy. Nie udało sie nikogo zamówić. Msze święte będą recytowane ze śpiewem.
 2. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o g. 15.15. Módlmy się szczególnie o zdrowie dla ciężko chorego misjonarza ks. Waldemara, który pracował w Zambii.
 3. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Proszę o udekorowanie krzyży przydrożnych i w naszych domach. jak słyszeliśmy w Apelu ks. Abpa, jutrzejsza kolekta będzie przeznaczona na Boży grób w Jerozolimie. Ponieważ u nas jest tylko jedna msza święta, te kolekty będą zbierane do środy włącznie. We wtorek MB Bolesnej Jutro też swoje imieniny obchodzi O. Krescencjusz OFM - módlmy się w jego intencji.
 4. Godzina święta w czwartek od 17.00. Ofiarujemy ją w intencji Misji świętych. Zapraszam do licznego udziału w adoracjach przez najbliższy miesiąc..
 5. Dziękuję Parafiankom z ul. Pszczyńskiej cz. II za sprzątnie kościoła. Za tydzień - na piątek - proszę Parafianki z ul. Zbożowej, Zagonowej i Rolnej.
 6. Polecam nowy nr GN, oraz wrześniowy MGN w cenie 3zł. Jest też nasza Gazetka na miesiąc wrzesień. Na stronie internetowej mamy już podany plan Misji św. W formie papierowej dotrze do naszych rodzin wkrótce. Są jeszcze wolne intencje w czasie Misji św.
 7. Zachęcam chłopców 7-latków i starszych do wstąpienia do grona ministrantów.
 8. Kancelaria jest już czynna wg godzin podanych na stronie parafialnej.
 9. Wycieczko pielgrzymka na Dolny Śląsk nie odbędzie się z powodu braku wymaganej liczby uczestników.
 10. Rada Parafialna odbędzie się w poniedziałek 28 września, a konferencja dla Rodziców dzieci do I Komunii w środę 30.09. W czwartek 1 października będzie spotkanie Rodziców uczniów kl. VIII do bierzmowania.
 11. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

 

                                          ++++++++++++++++++++++++++++

 

                                                                                                                                                    

                                                   XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                            

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Chcemy w roku Eucharystii być jak najbliżej Jezusa. Złóżmy na ołtarzu wszystkie nasze intencje powierzając je Ojcu Niebieskiemu.

          Trwają nasze duchowe przygotowania do parafialnych Misji świętych, które rozpoczną się w sobotę 10 października. Módlmy się za Ojców Franciszkanów: Łukasza i Joela, którzy je przeprowadzą i za całą naszą parafię. 

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dezynfekcji. Módlmy się o ustanie pandemii.

 

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚL w Katowicach. Za tydzień na parafię. Bóg zapłać za ofiary na nasze remonty i na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje przekaże za tydzień.
 2. We wtorek msza święta rano o 7.00. W środę wspominamy św. O. Pio. Na zakończenie mszy świętej będzie błogosławieństwo róż ku czci św. Rity.
 3. Godzina święta w czwartek od 17.00. Ofiarujemy ją w intencji Misji świętych. Zapraszam do licznego udziału w adoracjach przez najbliższy miesiąc.
 4. W sobotę o g. 9.30 będzie spowiedź dzieci komunijnych. W niedzielę za tydzień uroczysta msza komunijna z udziałem wszystkich dzieci o g. 12.00.
 5. Dziękuję Parafiankom z ul. Zbożowej, Zagonowej i Rolnej za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Za tydzień - na piątek - proszę Parafianki z ul. Stara Droga cz. I i ul. Księżycowa.
 6. Polecam nowy nr GN, oraz wrześniowy MGN w cenie 3zł. Jest też nasza Gazetka na miesiąc wrzesień.
 7. Zachęcam chłopców 7-latków i starszych do wstąpienia do grona ministrantów.
 8. Rada Parafialna odbędzie się w poniedziałek 28 września, a konferencja dla Rodziców dzieci do I Komunii w środę 30.09.
 9. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

 

                                          ++++++++++++++++++++++++++++

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.