+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na stronie startowej znajdziesz info o nowej pielgrzymce wraz z PLANEM !! Zakładka- nowe pielgrzymki

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 12-go listopada msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 8.00 - do końca kwietnia 2024.

Od 13-go listopada msze święte w tygodniu będą o 17.00 / do 2.03.24 /- oprócz wtorku - g. 8.00.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela BIBLIJNA

Dziś już III niedziela wielkanocna, zwana niedzielą biblijną. Zachęcam do lektury Pisma świętego. Próbujmy czytać codziennie słowo Boże i starajmy się nim żyć.

Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze oddanie sie sprawie Bożego Królestwa.

Módlmy sie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

Dziś przypada V rocznica ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski.

1. Kolekta dzisiejsza jest na parafię a za tydzień na remont krypty katedry..
  2. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Foldery i obrazek z modlitwą są na stojaku dla prasy.
  3. We wtorek nie ma mszy o g. 8.00.
  4. W środę o 18.00 msza szkolna, a wcześniej spotkanie dzieci Maryi.
  5. W czwartek o 17.15 Godzina święta / bez wystawienia /.
  6. Bóg zapłać Parafiankom z ul. Pszczyńskiej cz. I za sprzątanie kościoła. Za tydzień proszę Panie z ul. Pszczyńskiej cz. II.
  7. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN.
  8. Pani organistka nie będzie grała w niedziele na mszach o 16.00 i w przyszłą niedzielę o 10.30.
  9. Ponieważ jutro jadę do szpitala na oddział kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna. Ewentualne wezwanie do chorego proszę kierować do ks. Bubalika.
  10. W zakrystii można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę na Sycylię. Są jeszcze wolne dwa miejsca. I rata będzie wynosić 1300 zł.
  11. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej Niedzieli Wielkanocnej.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++