Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

PRZYPOMNIENIE!!!!!!!!

Obostrzenia od 15 grudnia 2021:

Wprowadza się niższy limit oblożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach i kościołach- do 30 % . Nowe obostrzenia dotyczą przede wszystkim osób niezaszczepionych.!!!

Przypominam o  obowiązku noszenia do kościola maseczek, dystansie i dezynfekcji rąk. ! Ten obowiązek NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY!!

W kaplicy św. Rity oraz obok stojaka na prasę na stoliku mamy podłączone do sieci terminale płatnicze. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed trzema laty. Wierzymy, że także dziś Chrystus jest obecny w swoim Słowie i chlebie eucharystycznym,  a pośród nas wypełniają się Boże obietnice. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie słuchania słowa Pana.

1. Kolekta dzisiejsza jest na remonty na probostwie. Za tydzień na zapłatę za ogrzewanie.
  2. Dziś msze święte o normalnych porach.
  3. We wtorek msza jest wyjątkowo o g. 7.00.
  4. W środę o 17.00 msza szkolna.
  5. W czwartek od 16.30 Godzina święta
  6. Kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek.
  7. Bardzo serdeczne Bóg Rodzicom dzieci do I Komunii św. za przygotowanie kościoła do liturgii i ofiarowane kwiaty. Na sobotę do sprzątania zapraszam chętne osoby z różnych ulic naszej parafii.
  8. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN w cenie 8 zł oraz MGN w cenie 4zł.
  9. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli.

+++++++++++++++++++++++++++++

PLAN  SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA

STYCZEŃ 2022

8.01  -        Rodzice ministrantów

15.01  -        Rodzice dzieci Maryi

22.01  -        Chętni

29.01  -        Chętni

Od miesiąca lutego powrócimy do sprzątania wg poszczególnych ulic.

PLAN KOLEKT

STYCZEŃ 2022

1.01 - na WŚSD  w Katowicach

2.01 - na zapłatę koncertów kolędowych

6.01 - na Misje

7.01 - charytatywna  / I piątek /

9.01 - na parafię

16.01.-na Archidiecezję

23.01 - na remonty na probostwie

30.01 - na ogrzewanie

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.