Ogłoszenia Duszpasterskie

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Osoby wybierające się na pielgrzymkę na Sycylię proszone są o przesłanie formularza z wpłatą pierwszej raty do Biura Podróży !!!!!

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 1-go maja msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 7.30 - do 11 listopada 2024.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

XV  NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i  nieskalani przed Jego obliczem. Gromadząc się na Eucharystii w imię Jezusa otwórzmy się na Jego miłość i przeżyjmy ją w zgodzie. Módlmy sie o pokój w Ukrainie i w Ziemi Świętej i ład społeczny w naszej Ojczyźnie.

1. Kolekta dzisiejsza jest na parafię. Tydzień temu zebraliśmy na pomoc poszkodowanym podczas wichury 1180 zł Bóg zapłać.
  2. We wtorek Msza św. jest odwołana.
  3. Zapraszam dzieci na mszę wakacyjną o 18.00
  4. W czwartek zapraszam na Godzinę świętą od 17.15. Znajdźmy czas na chwilę adoracji .
  5. W sobotę bł. Czesława.
  6. Dziękuję Paniom z ul. Dobrej, Zakątek, Zielonej, Borowej od lasu do pp. Podbioł.
  7. Co do organistów, proszę się rozliczać bezpośrednio u tych, którzy grają podczas mszy św. Bóg zapłać kapłanom za dyspozycyjność, komunie święte i kazania. Niestety godziny odprawiania mszy muszą ulegać zmianie. Dziękuję za wyrozumiałość.
  8. Za tydzień w parafii Brzeźce będzie odpust parafialny MB Szkaplerznej. Suma odpustowa o g. 11.00, Nieszpory o 16.00. Niestety z powodu choroby nie mogę opuszczać probostwa. Kancelaria nie będzie czynna do długiego czasu. Ważne sprawy załatwiać bezpośrednio u ks. po mszy św.
  9. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej Niedzieli.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Na stoliku obok stojaka na prasę mamy podłączony do sieci terminal płatniczy. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++