Ogłoszenia Duszpasterskie

 OGŁOSZENIE Z ZEWNĄTRZ-
Serdecznie zapraszamy do dołączenia do formującej się w Pszczynie grupy młodych, którzy w przyszłym roku uczestniczyć będą w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Wyjazd odbędzie się w dniach 25.07-9.08.2023. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Głąbkiem (tel. 508-982-934, zapisy przez formularz: https://forms.gle/QXgMA5qggq8Lfi4u6).

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
ks. Marcin Głąbek

te. 508-98-934

Parafia Podwyższenia Krzyża św. i MB Częstochowskiej w Pszczynie

 

 

 BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

 

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

 

+++++++++++++++

 

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

 

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

 

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

 

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

 

Szczegółowe informacje na stronie:

https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/

 

 +++++++++++++++++++++++++++++++++

  Moi Kochani.

 Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.                                       

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

                                       

                                                 II  NIEDZIELA ADWENTU

                                                       

        Stajemy dziś przed Janem Chrzcicielem, który zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w czasie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany.

Módlmy się nadal o ustanie działań wojennych w Ukrainie.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby parafii, a w przyszłą niedzielę na opłaty. Dzisiaj po mszach zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O 10.30 kolekta specjalna.
 2. Dziś Barbórka. Za przyczyną św. Barbary prosimy za ludzi ciężkiej pracy i ich rodziny. Jutro o 17.00 msza w intencji ++ górników.
 3. Z racji Barbórki są dziś przewidziane wie transmisje. O 9.00 w programie I PR z Mszanej / ks bp Adam /, oraz na TV Polonia o g. 13.00 z nowego kościoła w Pawłowicach / ks. Abp W. Skworc /.
 4. Trwają roraty. Od poniedziałku do piątku o g. 17.00. W tym tygodniu nie będzie rorat w czwartek, bo jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dla młodzieży starszej i dorosłych roraty są w poniedziałki o g. 19.00. Przynieśmy ze sobą światła. Klasa VIII przychodzi na roraty w środę.
 5. We wtorek po mszy spotkanie ze św. Mikołajem. Paczki jak zawsze proszę przynieść przed roratami do zakrystii.
 6. Chcemy zorganizować akcję dla chorych dzieci z ośrodka Betlejem w Jastrzębiu Zdroju pod hasłem "Od serca do serca." Dlatego w środę i czwartek będzie wystawiony kosz do którego możemy złożyć słodkości typu czekolada mleczna lub bombonierka / bez orzechów / czy inne czekoladowe słodycze np Mikołaje.
 7. W czwartek zapraszam w imieniu Maryi Róży Duchownej na Godzinę łaski od 12.00 do 13.00. W tym dniu msze o 8.00 i 17.00 / poświęcenie medalików dzieciom do I Komunii św /. W tym dniu nie będzie Godziny świętej.
 8. W przyszłą sobotę 10.12 o g. 11.00 w Tychach Mąkołowcu rozpocznie się adwentowy dzień skupienia dla Grup św. O. Pio. Zakończenie o 14.00. Chętne osoby do wyjazdu ze mną proszę o kontakt.
 9. Zachęcam do wpisania się do księgi trzeźwości, która jest w kaplicy św. Rity.
 10. Bóg zapłać Parafiankom z ul. Borowej od lasu, Gajowej i Jagodowej za sprzątanie kościoła.
 11. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, Adwentowy MGN i nasza Gazetka.
 12. W kancelarii możemy zakupić świece wigilijne i opłatki, także w niedziele po mszach św. i zapisać się na kolędę. Termin do 11 grudnia.
 13. Prośba o kościelnych. Mamy dwóch, którzy mieli być tymczasowo. Niestety, nikt się dodatkowo nie zgłosił, a z pewnością byłaby to ogromna pomoc gdyby jeszcze dwóch Panów zgłosiło się do pomocy. Chodzi głównie o niedziele i święta.
 14. Ministrantem miesiąca listopada został Robert KIONKA. Gratuluję.
 15. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli adwentowej.

 

 

Na stoliku obok stojaka na prasę mamy podłączony do sieci terminal płatniczy. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz 

                             

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++                 

           

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.