Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  Moi Kochani.

 Transmisja Mszy świętych na You Tube jest na chwilę obecną zawieszona. O transmisji poinformuję, gdy taka będzie.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

            

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 WOLNE INTENCJE MSZALNE jeszcze w tym 2021 r. 

 

 2.11 g. 18.00

 6.11. g. 18.00

 1.12. g. 17.00

 5.12 g. 10.30

12.12 g. 16.00

13.12 g. 17.00

14.12 g. 17.00

18.12 g. 17.00

19.12 g. 8.00;  16.00

24.12 g. 8.00

25.12 g. 9.00, 11.00

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Od 20 czerwca znosi się dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii. Od 25 czerwca limit wiernych  będzie wynosił 75 % - nie licząc w pełni zaszczepionych.

Przypomonam o bowiązku noszenia do kościola maseczek, dystansie i dezynfekcji rąk. ! Ten obowiązek NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY!!

 

W kaplicy św. Rity oraz obok stojaka na prasę na stoliku mamy podłączone do sieci terminale płatnicze. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz 

 

 

                                                             

XXIX Niedziela zwykła

                                                      

                         Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół - wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który "nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu."

Kończymy dzisiaj nasze Misje święte. czas łaski i nawrócenia, czas pochylania się nad słowem Bożym i jego realizacją w codziennym życiu.

Dziękuję bardzo serdecznie Ojcom Misjonarzom Joelowi i Łukaszowi, którzy podjęli się tego zadania za ich trud i poświęcenie. Módlmy się o potrzebne dla nich łaski na dalsze lata misyjnej pracy.

 

 

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła misyjne OO Franciszkanów. Za tydzień na Misje bo rozpocznie się Tydzień Misyjny.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w naukach misyjnych, którzy przygotowywali świątynię na przeżywanie poszczególnych dni. Bóg zapłać obecnym w salce na spotkaniu z misjonarzami Seniorom, panom kościelnym, ministrantom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia naszych Misji.
 3. Odnowienie Misji przeżywać będziemy w przyszłym roku w dniach: 15 - 19.10.2022 r.    
 4. Trwa nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. I tak będzie w kolejne niedziele aż do dnia beatyfikacji czyli 20 listopada.
 5. W poniedziałek i środę dodatkowy różaniec o g. 20.30 połączony z Apelem Jasnogórskim.
 6. W piątek na zakończenie różańca błogosławieństwo róż ku czci św. Rity - ostatnie w tym roku. Serdecznie zapraszam.
 7. Za tydzień grupa naszych parafian udaje się na pielgrzymkę do Lourdes. Prosimy was o modlitwę. Mam 3 wolne intencje, które mogę odprawić w Lourdes. Kto by chciał zamówić msze św proszę o kontakt.
 8. Jest już gotowy i postawiony pomnik śp. ks. prob Romana Szekiela. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dziękuję Parafiankom z ul. JP II i ul. Łączna za przygotowanie kościoła do liturgii i ofiarowane kwiaty. Za tydzień do sprzątania kościoła zapraszam Panie z ul. Topolowej od SP do lasu i Zacisze.
 10. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN. Ponadto mamy jeszcze specjalne wydanie GN nt. bł. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w cenie 10 zł.
 11. W kancelarii są przyjmowane intencje dziękczynne na przyszły rok. Przypomnę, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie mszy o 16.00, ale o g. 12.00.
 12. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

 

                     

                                                              

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

 

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

  

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.