Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  

            

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Od 20 czerwca znosi się dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii. Od 25 czerwca limit wiernych  będzie wynosił 75 % - nie licząc w pełni zaszczepionych.

 

W kaplicy św. Rity oraz obok stojaka na prasę na stoliku mamy podłączone do sieci terminale płatnicze. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz 

 

 

A oto najnowsze Ogloszenia duszpasterskie:

                                       

                                                  

 

                                                                  XVI Niedziela zwykła

 

       W dniu rozpoczynającym XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa prośmy, by dobry Bóg pomagał nam odnaleźć drogę do źródła Życia oraz opiekował się nami podczas naszych podróży. Bądźmy też wdzięczni za szczęśliwe przebyte podróże i przejechane kilometry, a Bożemu Miłosierdziu polecajmy ofiary wypadków drogowych.

Wszystkim urlopowiczom życzę pogody i udanego wypoczynku..    

Przypominam, że do końca sierpnia pierwsza msza św. niedzielna jest o g. 7.30.

 

 

  1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont katedry, a za tydzień na pomnik dla śp. ks. Romana Szekiela. Po mszach zbiórka na MIVA Polska. Przy okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom bądź rodzinom, które przyozdobiły grób śp. ks. Romana i troszczą się o jego otoczenie. Zachęcam do korzystania z terminali, które są na stoliku przy prasie i w kaplicy św. Rity
  2. Dziś przed każdą Mszą świętą Koronka do Bożego Miłosierdzia. A w parafii Brzeźce odpust ku czci MB Szkaplerznej. Msza za parafian o 11.00.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę msze będą w kaplicy.
  4. W czwartek od 17.30 Godzina święta i błogosławieństwo róż ku czci św. Rity.
  5. Za tydzień przygotowanie do Mszy świętej w ciszy. W tym dniu obchodzić będziemy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem "Ja jestem z tobą przez wszystkie dni'. W czasie każdej mszy nabożeństwo w intencji seniorów.
  6. Bóg zapłać ofiarodawcom na dwa kolejne dozowniki na wodę święconą. Od czwartku będzie można już z nich korzystać.
  7. Bóg zapłać Paniom z ul. Krzywej i przyległych oraz ul. Borowej cz. I za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Za tydzień proszę Parafianki z ul. Borowej od lasu, Gajowej i Jagodowej.
  8. Polecam prasę katolicką - jest GN i MGN z naklejką. Polecam także naszą Gazetkę - numer wakacyjny, oraz Apostolstwo Chorych w cenie 2,50 zł.
  9. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej wakacyjnej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

                                                               

                                              

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

 

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

  

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.