Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ - od jutra tj. 17.10.2020 wracają obostrzenia dot. ilości wiernych w kościele ( i soba na 4m2 ).

 

          Zatem w naszej świątyni może przebywac maksymalnie 75 osób- w tym 7 na chórze ).!!!

Ks. Abp na nowo wydał dyspesnę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Jeśli nie musimy wychodzić - "zostańmy w domu".

Jest także zainfekowanych kilkunastu kapłanów oraz ks. Abp. Módlmy się w ich intencji o zdrowie.

 

ZMIANA CZASU!!!!!!!!!!! W najbliższą sobotę 24 .10 / 25.10 zmieniamy czas na zimowy przesuwając wskazówki zegara  z g. 3.00 na 2.00. Śpimy godzinę dlużej!!! Przekaż innym...dzięki

                                          

                                            XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

                                           

          Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną, pod hasłem: "Oto ja, poślij mnie."

Ta niedziela rozpoczyna cały Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o naszych misjonarzach, którzy niosą światło ewangelii po krańce świata.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dezynfekcji i noszeniu maseczek. Módlmy się o ustanie pandemii i o zdrowie dla ks. Abpa , który jest na kwarantannie.

 

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Misje, a z tydzień na parafię.
 2. mamy nowe obostrzenia dot. kościołów - 1 osoba na 4m2. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 75 wiernych ( w tym na chórze 7 osób ). na nowo wraca dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Od piątku będziemy transmitować msze święte i różaniec ( w niedziele tylko msze dopołudniowe ).
 3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe - dziś o 15.30 w tygodniu o 17.30 a we wtorek o 7.30.
 4. Jutro przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 5. W środę o 17.30 poświęcę różańce dzieciom do I Komunii św. Dodatkowy różaniec o 20.30, który zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 6. W czwartek o 17.30 różaniec. Nie będzie Godziny świętej, bo mieliśmy całodniową adorację w czasie rekolekcji. W tym dniu wspominamy św. JP II i św. Ritę. Po różańcu po raz ostatni w tym roku błogosławieństwo róż.
 7. Dziękuję Parafiankom z ul. Borowej za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Za tydzień - na sobotę - proszę Parafianki z ul. Gajowej, Jagodowej. Sołeckiej i Kościelnej.
 8. Polecam nowy nr GN, oraz październikowy MGN w cenie 3zł. Ponadto jest Anioł Stróż dla dzieci młodszych, Glos Ojca Pio i Różaniec. W zakrystii można nabyć kalendarz papieski w cenie 7zł.
 9. Intencje mszalne na nowy rok będę przyjmował od jutra - najpierw jubileusze, śluby i za żyjących. Od 9 listopada za zmarłych.
 10. Jeśli chodzi o uroczystość Wszystkich Świętych to ks. Abp proponuje przyjść na cmentarz w ramach Oktawy tej uroczystości, a procesję raczej odwołać.
 11. Zachęcam chłopców 7-latków i starszych do wstąpienia do grona ministrantów.
 12. W imieniu O. Łukasza i O. Joela dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych rekolekcjach za obecność i świadectwo wiary. Misje będą dokładnie za rok w październiku.
 13. Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom kopert / było ich 33 /, tym którzy złożyli inne ofiary, oraz przesłali darowizny na konto. 
 14. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

 

                                          ++++++++++++++++++++++++++++

 

 

Od  niedzieli 6 września pierwsza Msza święta będzie znowu o g. 8.00!!!

1.  Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

 

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

  

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

4. Najblizsze odwiedziny chorych są planowane w grudniu.

                                                          

                                             

                                          

 

                                      


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.