Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

NAJNOWSZE INFO dot. paczek dla Ukrainy.

Rozmiary pudeł: 53x40x26 zostały podane przez caritas. z uwagi na problem ze zdobyciem takich pudeł dopuszcza się inne rozmiary - zbliżone do tych w/w. ważne, by zgadzała się ilość i masa produktow.

CARITAS  prosi, aby do każdej paczki dołożyc środki przeciwbólowe typu APAP lub IBUPROM, które można zakupić w sklepie.

+++++++++++++++

 

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

 

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

 

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

 

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

 

Szczegółowe informacje na stronie:

https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/

 

 +++++++++++++++++++++++++++++++++

  Moi Kochani.

 Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

 

                                           

                                                                 

 

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

PRZYPOMNIENIE!!!!!!!!  

Pomimo zniesionych limitów uczestników liturgii...

Przypominam o  obowiązku noszenia do kościola maseczek, dystansie i dezynfekcji rąk. ! Ten obowiązek NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY!!

 

Na stoliku obok stojaka na prasę mamy podłączony do sieci terminal płatniczy. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz 

 

                                              VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                   

          Ewangelia dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. Jezus zapewnia nas o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni uczniom Jego słowa. I my tez módlmy się o dar przemieniającej obecności Chrystusa.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest na Archidiecezję, a za tydzień na parafię / na opłaty /. Zachęcam także do korzystania z urządzenia mobilnego, który znajduje się na stoliku przy prasie.
 2. dziś w Lyonie beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Żywego różańca. Przed mszami dopołudniowymi odmawiamy dziękczynny różaniec. Na stoliku obok prasy są obrazki z jej wizerunkiem i modlitwą. Polecam je szczególnie naszym Różom.
 3. Po południu w czasie majowego będą modlitwy o urodzaje oraz błogosławieństwo róż ku czci św. Rity. Jutro pomodlimy się o g.17.30 przy krzyżu na ul. Wiejskiej.
 4. W tym tygodniu będą zmiany w odprawianiu Mszy świętej. We wtorek nie będzie mszy o 7.00. Majowe od środy do soboty będzie na zakończenie Mszy św.
 5. W czwartek nie będzie Godziny świętej, a msza w intencji Matek z okazji święta o g. 8.00. Od środy do soboty włącznie będzie w naszej parafii na zastępstwie ks. Bubalik.
 6. W piątek w ramach formowania wspólnoty parafialnej o g. 18.30 w salce spotkanie młodzieży i wszystkich chętnych Parafian. serdecznie zapraszam.
 7. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. i pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Zachęcam do prywatnego pielgrzymowania.
 8. Bóg zapłać rodzicom młodzieży do bierzmowania za przygotowanie do liturgii. Za tydzień także proszę o podjęcie tego dyżuru.
 9. W miniony piątek grupa młodzieży z kl. VIII przyjęła sakrament bierzmowania, a dzieci komunijne zakończyły swój Biały Tydzień pielgrzymką na Górę św. Anny.
 10. Polecam prasę katolicką- jest nowy nr GN i MGN, oraz Królowa Różańca świętego.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Inne ogłoszenia i informacje:

 1. Rozpoczęły się przyjęcia kandydatów do WŚSD w Katowicach. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie seminarium.katowice.pl.
 2. Dzisiaj w katedrze rozpoczynają się uroczystości związane z Metropolitalnym Świętem Rodziny.
 3. Procesja w Boże Ciało rozpocznie się mszą o g. 8.00 przy SP - ołtarz I; ołtarz II u pp. Machalica na ul. Topolowej; ołtarz III u pp. Ryt na ul. Pochyłej; ołtarz IV na ul. Wiejskiej u pp. Grzegorzek. Już dzisiaj proszę, aby sąsiedzi spotkali się w tych dniach i omówili szczegóły przygotowań do ich budowy.
 4. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli wielkanocnej.

                                                     

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Od jutra można uczestniczyć w liturgii bez maseczek, ale zalecam ich używanie szczegolnie gdy jest wielka liczba wiernych.

  

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.