Ogłoszenia Duszpasterskie

 

                        BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ.

Kancelaria będzie czynna od poniedzialku o wyznaczonych godzinach. Msze święte w tygodniu znowu o zwykłych porach wg czasu letniego. 

  

od 27 kwietnia  ZMIENIAJĄ SIĘ  zasady dot. liczby wiernych w kościele -  1 osoba na 20m2 !!!!!

 

Po dokładnym rozeznaniu rozmieszczenia miejsc siedzących w naszej Katedrze / dzis podczas Mszy Krzyżma św /, udalo nam się zyskać parę dodatkowych miejsc.

 

          Zatem w naszej świątyni może przebywać maksymalnie     30 0sób plus służba liturgiczna - 4 osoby. !!!

Wszystkie miejsca są oznakowane i TYLKO  w tych miejscach proszę siadać!!! Nie siadamy CAŁYMI RODZINAMI, ale pojedyńczo; chyba że jest matka z małym dzieckiem. 

Pierwszeństwo udziału w Eucharystii mają przed wszystkim rodziny, które zamówiły intencję. Wszystkie Msze niedzielne i całe Triduum Paschalne będą transmitowane przez YT.

Ks. Abp przedłużył dyspesnę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

 

Na msze święte niech przyjdą tylko te osoby, które mają zamówioną intencję!. Pozostali mogą być na zewnątrz kościoła przestrzegając obostrzeń - maska i odległość minimum 1,5 m.

 

A oto najnowsze Ogloszenia duszpasterskie:

                                                    

                                    

                              

                                                    III Niedziela Wielkanocna

 

             Gromadząc się na uczcie Baranka słyszymy słowa: "Wy jesteście świadkami tego." Słów tych zmartwychwstały pan nie kieruje tylko do Apostołów, ale do każdego z nas tu dzisiaj obecnego na Eucharystii. Starajmy się być coraz lepszymi i bardziej wiarygodnymi świadkami zmartwychwstania.

 

Ponieważ obostrzenia nadal obowiązuję cały czas,  nadal apeluję o przestrzeganie zasad sanitarnych, dezynfekcji rąk, maseczkach i odległości. Proszę też, by przestrzegać limitu wiernych w czasie nabożeństw - 1 osoba na 20m2, czyli 30 osób plus służba liturgiczna / 3 os /.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby parafii, a za tydzień na nasze remonty. Ofiary możemy także przesyłać na konto parafii / jak dotychczas /, ale też można - od dziś - zapłacić kartą. Urządzenie znajduje się na stoliku w kaplicy św. Rity.
 2. Dziś niedziela po III piątku dlatego przed każdą mszą odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O g. 12.00 msza dodatkowa. Transmisja na YT mszy dopołudniowych.
 3. Msza dodatkowa o g. 12.00 zostaje utrzymana do końca kwietnia.
 4. W tygodniu msze o g. 18.00, a w czwartek o 17.00 Godzina święta. We wtorek o 7.00 msza za ++ . Jest to intencja przeniesiona  z minionego wtorku / 13.04 /.
 5. Jutro 19ty dzień miesiąca - będziemy sie modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Zapraszam na 17.,45 na nabożeństwo ku jego czci. Odmówimy Koronkę do św. Józefa za naszą parafię i inne modlitwy.
 6. Spowiedź dzieci do I Komunii św., odbędzie się w II terminach. Pierwsza grupa dzieci w środę o 17.00, a druga grupa dzieci w czwartek - też o 17.00. Przynosimy Skarbce i świece komunijne. Przychodzi tylko JEDEN rodzic z dzieckiem.
 7. W piątek uroczystość św. Wojciecha gł. patrona Polski. Nie ma postu.
 8. W sobotę o 18.00 msza za Solenizantów marca i kwietnia. Zapraszam.
 9. Dziękuję Parafiankom z ul. Wiejskiej cz. I prawa strona za sprzątanie kościoła. Za tydzień proszę Parafianki z ul. Wiejskiej cz. II prawa strona od Pochyłej do końca. Bóg zapłać Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty tydzień temu.
 10. Polecam prasę katolicką - jest nowy nr GN, oraz MGN dla dzieci.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim kapłanom, którzy mnie zastępowali przez 10 dni, gdy byłem na kwarantannie covidowej. Bóg zapłać także wszystkim, którzy się za mnie modlili, dzwonili z wyrazami wsparcia i troszczyli sie o jedzenie przywożąc pod drzwi obiady i inne posiłki. Niech Wam Bóg wynagrodzi.
 12. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim słuchającym nas przez internet Gościom, życzę radości Zmartwychwstania, oraz nadziei i pokoju w sercu, a naszym choróbkom i zakażonym zdrowia. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały przez ręce Maryi naszej Patronki nam pobłogosławi.

 

                                                  

 

                        

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

 

1.  Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

 

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

  

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

 Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

 

 

                                                          

                                             

                                          

 

                                      


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.