Ogłoszenia Duszpasterskie

Na stronie startowej znajdziesz info o nowej pielgrzymce wraz z PLANEM !! Zakładka- nowe pielgrzymki

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 12-go listopada msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 8.00 - do końca kwietnia 2024.

Od 13-go listopada msze święte w tygodniu będą o 17.00 / do 2.03.24 /- oprócz wtorku - g. 8.00.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i konfrontacji ze skandalem krzyża. Niech nasze spotkanie z Chrystusem dzisiaj ożywia naszą wiarę i daje nam nadzieję oglądania chwały Boga.

Módlmy sie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

1. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby parafii, po mszach zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień na archidiecezję
  2. Zachęcam do wpisania się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona w kaplicy św. Rity.
  3. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a wcześniej o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam.
  4. We wtorek o 8.00 msza za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. W środę o 16.30 DK dla dzieci. Będą nagrody.
  6. W czwartek o 16.15 Godzina święta.
  7. W I piątek dodatkowa msza o 8.00. Droga krzyżowa będzie o 17.30. Kartki na wypominki są na stojaku dla prasy.
  8. W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i o 8.00 msza ku czci Niepokalanego Serca NMP. Od 8.45 odwiedziny chorych, którzy chcą przyjąć komunię św. następne odwiedziny będą z udziałem ks rekolekcjonisty i to będą już odwiedziny świąteczne.
  9. Bóg zapłać Parafiankom z ul. JP II prawa strona i ul. Łączna. Nie kupujemy kwiatów.
  10. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, oraz MGN w cenie 5zł. Jest też nasza gazetka - numer wielkopostny w cenie 3 zł. Ponadto w zakrystii jest nr specjalny GN w cenie 15 zł nt., Wielkiego Postu.
  11. W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę na Sycylię. Program pielgrzymki jest już na stronie naszej parafii.
  12. Od 4 marca msze w tygodniu będą juz o 18.00 oprócz wtorku i soboty.
  13. Od marca wzrosną oplaty za miejsca grobowe - pojedyńczy- 200 zł; głębinowy - 400zł, dziecięcy - 150 zł. Podwójny - 400 zł.
  14. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Na stoliku obok stojaka na prasę mamy podłączony do sieci terminal płatniczy. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++