Ogłoszenia Duszpasterskie

Od 20 czerwca znosi się dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii. Od 25 czerwca limit wiernych  będzie wynosił 75 % - nie licząc w pełni zaszczepionych.

W kaplicy św. Rity na stoliku mamy podłączony do sieci terminal płatniczy. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz

A oto najnowsze Ogloszenia duszpasterskie:

XII Niedziela zwykła

Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego - to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić.

Przypominam, że do końca sierpnia pierwsza msza św. niedzielna jest o g. 7.30.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, a za tydzień na opłaty. Zachęcam do korzystania z terminala, który jest na stoliku w kaplicy św. Rity.
  2. Od dzisiejszej niedzieli jest zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Mam nadzieję, że po tak długiej przerwie chętniej wrócimy do swojego kościoła.
  3. Dziś o 10.30 ks. prob. senior Ryszard Lapczyk będzie świętował wśród nas swój Jubileusz 60- lecia kapłaństwa. Czcigodnemu Jubilatowi składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  4. Jutro 21-go czerwca, a nie we wtorek na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo róż ku czci św. Rity.
  5. W czwartek w ramach Godziny świętej będzie okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych tuż przed wakacjami. Rodziców proszę o przypomnienie dzieciom tego obowiązku. Po mszy wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów, aby ustalić plan służby na wakacje i omówić bieżące sprawy dot. ministrantów.
  6. W piątek o g. 8.00 msza dodatkowa na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego z udziałem dzieci z kl. III i IV. Zapraszam też rodziców, nauczycieli i wychowawców, oraz p. Dyrektor.
  7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna dopiero w piątek.
  8. Bóg zapłać Paniom z ul. Pszczyńskiej cz. II za sprzątanie kościoła, a Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. Za tydzień proszę Parafianki z ul. Zbożowej, Zagonowej i Rolnej.
  9. Polecam prasę katolicką - jest GN i MGN z naklejką. Nasza Gazetka ukaże się za dwa tygodnie w pierwszą niedzielę lipca.

Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech  Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi

++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.