GRUPA MLODZIEŻOWA LEKTORSKA ŚW. PAWŁA

Zbliza się Niedziela Palmowa. Proszę was, abyście zerknęli na stronę Archidiecezji która jest na stronie Startowej naszej parafii i tam dowiedzieli się więcej o akcji duszpasterstwa młodzieży. Kto tę wiadomosć przeczyta niech ją poda dalej.. ks. Proboszcz

W związku z nowym Rozporządzeniem ks. Abpa W. Skworca, do odwołania są zawieszone

posługi lektorów i kantorów. ks. Proboszcz

Młodzieżowa Grupa Lektorska powstawała przez kilka lat. Najpierw lektorami byli TYLKO ministranci starsi. Od czasu do czasui w czasie Triduum Paschalnego i okresu wielkanocnego, oraz w szczególnie uroczyste dni do czytania włączyła się chętnie młodzież - uczniowie po  bierzmowaniu i byli ministranci. I tak po kilku latach w roku 2017 podczas jednego z wiosennych spotkań przed Niedzielą Palmową ks. proboszcz zasugerował,aby i w naszej parafii - a nie tylko w miejskich - powstała grupa ludzi świeckich, którzy chcieliby się zaangażować do czytania słowa Bożego bądź komentarzy do liturgii. Spotkało sie to z radosnym odzewem i tak to powstała Młodzieżowa Grupa Lektorska dla której patrona wybrał ks. prob Mieczysław-a został nim  św. Paweł Apostoł. Odtąd każdego 25- go stycznia Grupa ta ma swoją rocznicę uczczenia patrona i podziękowania za dar czytania słowa Bożego dla pożytku Ludu Bożego.

Chciałbym tu w sposób szczególny podziękować pierwszej animatorce tej grupy - Marcie WOJCIECH- która włożyła wiele wysiłku w to, aby młdozież zachęcić, zaangażować i wyznaczyć konkretne dni i godziny czytania słowa Bożego.

Obecnie w Grupie tej jest zaangażowanych 15 osób, w tym dwóch dorosłych mężczyzn.

Ostatnio zaangażowali się w czasie Triduum Paschalnego do czytania komentarzy, czytania czytań, oraz czytania Męki Pańskiej z podziałem na role. Co miesiąc przedstawiciel tej Gupy czyta także slowo Boze podczas Mszy swietej łodzieżowej w ostatnią niedzielę miesiąca.

Cała Grupa działa także prężnie w ramach przygotoawń do Wieczórów Uwielbienia. Jstem im za to bardzo wdzięczny za tak wspaniale realizowane apostolstwo świeckich.

Korzystając z okazji zachecam i proszę wszystkich chętnych, którzy czytają te slowa, aby się zastanowili, czy słyszą w sobie głos wzywający ich do dawania świadectwa wiary poprzez większe zaangażowanie w życie Kościoła, parafii między innymi poprzez czytanie słowa Bożego. Przeżywany Tydzień Biblijny jest doskonałą okazją, aby nie tyko po Pismo święte sięgnąć, ale spróbować sił w przekazywaniu tego słowa Życia innym poprzez posługę lektora...Czekamy na Ciebie! ks. Proboszcz