BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ.

Moi Kochani.

W poniedzialek i wtorek tj 1.03 i 2.03 msze będą rano o g. 7.00!!! Od środy o 18.00.

INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI - Módlmy się do Maryi uzdrowienia chorych i św. Izydora o zdrowie dla cieżko chorego ks. kanonika Izydora HARAZINA, który jest w szpitalu. Jutro w niedzielę 28.02 przed każdą Mszą będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

od 14 lutego NIE ZMIENIAJĄ SIĘ  zasady dot. liczby wienych w kościele. mimo to, od I niedzieli Postu NIE będzie odprawiana dodatkowa Msza św o g. 12.00 z uwagi na moją chorobę - do odwołania.

Od przyszłej niedzieli (21.02 ) bedzie transmitowana przez FB na stronie - Parafia NMP KP Kobielice tylko msza o g. 16.00.

Także od I niedzieli W. Postu msze dopołudniowe NIE BĘDA transmitowane przez YT. Transmitować będziemy tylko Gorzkie żale i mszę popołudniową tj. od 15.00 - 17.00. Bóg zapłać za zrozumienie.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Od 07.11.2020 wracają obostrzenia dot. ilości wiernych w kościele -  1 osoba na 15m2 !!!!!

Zatem w naszej świątyni może przebywać maksymalnie     40 0sób- w tym    5 osób na chórze ).!!!

Miejsca siedzące są oznakowane bialymi kartkami.

Dodatkowe miejsca - pod chórem po 2 osoby z każdej strony, 2 osoby w samym przedsionku, 1 osoba w kaplicy spowiedzi, oraz 1 osoba w kaplicy św. Rity.

Od przyszłej niedzieli tj. 15go listopada będzie dodatkowa msza o g. 12.00 - W  intencji Parafian i za zakażonych / recytowana / , transmitowana przez YT.

Ks. Abp na nowo wydał dyspesnę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, oraz na 4 grudnia / dyspensa od potraw mięsnych /.

A oto najnowsze Ogloszenia duszpasterskie:

II Niedziela Wielkiego Postu

W Ii Niedzielę W. Postu Chrystus zaprasza nas na Górę Przemienienia. Pójdźmy za Nim, aby doświadczyć mocy Zbawiciela i jego zachęty do szczerego nawrócenia. Tak jak Abraham oddajmy ufnie wszystko w ręce Boga.

W kaplicy św. Rity jest wyłożona księga trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi.

Nadal apeluję o przestrzeganie zasad sanitarnych, dezynfekcji rąk, maseczkach i odległości.

1. Kolekta dzisiejsza jest na opłaty parafialne, a po mszach zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes / pomoc misjonarzom /. Za tydzień też na parafię.
  2. Dziś transmisja na YT mszy o 10.30, Gorzkich żali i mszy św o g. 16.00. Nie ma Mszy o 12.00 - do odwołania. Msza św o 10.30 będzie także na FB - Parafia NMP KP Kobielice.
  3. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. proboszcz z Suszca - Dariusz Grodoń. Zapraszam.
  4. Jutro msza święta będzie wyjątkowo o g. 7.00. Nie ma mszy o 18.00.
  5. Od wtorku msze wg czasu letniego - we wtorek o 7.00, a pozostałe dni tygodnia o 18.00. W niedziele bez zmian.
  6. Od 22 lutego w naszym kościele czynna jest wystawa dot. życia i posługi kapłańskiej Sługi Bożego ks. Jana Machy. Wystawa będzie czynna do 7 marca. zachęcam do jej obejrzenia.
  7. W środę od 17.15 spowiedź dzieci szkolnych. Rodziców proszę, aby posłali dzieci do s. pokuty żeby w W. Poście byli w stanie łaski uświęcającej. Po Mszy spotkanie z Rodzicami dzieci do I Komunii św.
  8. W I czwartek od 17.00 Godzina św. Pierwsza część adoracji to modlitwa wspólna / różaniec /, a druga część to czas na modlitwę prywatną.
  9. W I piątek dodatkowa msza o 8.00 rano. O 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po południu o  17.15 kolejna Dk z zaleceniami - kartki wypominkowe są na stojaku dla prasy. Wcześniej, o 16.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od 16.45 spowiedź dzieci po I Komunii św.  Kolekta w tym dniu jak zawsze na cele charytatywne.
  10. W I sobotę 0 7.30 różaniec wynagradzający ku czci Niepokalanego Serca NMP. Potem msza o 8.00. Odwiedziny chorych są w tym dniu odwołane!!. Gdyby ktoś chciał przyjąć Komunię św w niedzielę z rąk szafarza, to proszę to zgłosić w zakrystii.
  11. Bardzo serdecznie zachęcam, aby w W. Poście częściej uczestniczyć w Eucharystii. Módlmy się także w intencji większej gorliwości i pobożności naszych Parafian. Proszę naszych chorych, aby ofiarowali swoje cierpienia w intencji powrotu wiernych do kościoła, szczególnie dzieci i młodzieży.
  12. Dziękuję Parafiankom z ul. Krzywej i przyległe za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Za tydzień - na sobotę - proszę Parafianki z ul. Borowej cz. II, Gajowej i Jagodowej..
  13. Polecam prasę katolicką - jest nowy nr GN, oraz MGN dla dzieci i nasza Gazetka na marzec. Na stoliku za ławkami są wyłożone obrazki z modlitwami do św. Józefa, modlitewniki oraz obrazy. Zachęcam do zakupienia.
  14. Bardzo proszę, abyście oglądając transmisję na YT subskrybowali ten kanał. Potrzebne jest 1000 głosów, aby móc bez przeszkód transmitować wszelkie uroczystości, nawet z telefonu komórkowego. Zachęćcie swoich znajomych, aby nam w tym dopomogli.
  15. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim słuchającym nas przez internet Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi, MB Bolesnej nam pobłogosławi.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

1.  Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

4. Najblizsze odwiedziny chorych są planowane w lutym 2021 / I sobota - 6.02 od 8.45 /.