+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Informacja z ostatniej chwili.

Jest okazja polecieć na pielgrzymkę do Lourdes w terminie 24 - 27.10 br. z Krakowa. Koszt to 1700 zł / os.

W cenie jest przelot, hotel w centrum Lourdes, śniadania i obiadokolacje, transfer z lotniska do hotelu /. Na lotnisko w Krakowie trzeba dotrzeć samemu. Ponadto wymagany jest dokument potwierdzający szczepienie przeciw Covid- 19. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii. Im wcześniej się zdecydujemy, tym tańszy będzie bilet lotniczy. Przy zapisie nalezy podać nr dowodu osobistego, jego ważność - data; , adres zamieszkania oraz datę urodzenia.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Od 20 czerwca znosi się dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii. Od 25 czerwca limit wiernych  będzie wynosił 75 % - nie licząc w pełni zaszczepionych.

W kaplicy św. Rity oraz obok stojaka na prasę na stoliku mamy podłączone do sieci terminale płatnicze. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz

XXV Niedziela zwykła

"Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi" - mówi Jezus w dzisiejszej ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga pokory. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem. Prośmy, aby nieustannie przemieniał nasze życie.

Do końca września pierwsza msza św. niedzielna będzie odprawiana o g. 7.30.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚL, a po mszach zbiórka na Afganistan. Za tydzień na utrzymanie parafii.
  2. Dzisiaj przed każdą Mszą świętą odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. We wtorek nie będzie w naszym kościele mszy o g. 7.00. W środę podczas Mszy ś o g. 18.00 modlitwy ku czci św. Rity i błogosławieństwo róż.
  4. W czwartek przypada wspomnienie św. O. Pio. Serdecznie zapraszam wszystkich Czcicieli św. O. Pio, a szczególnie z Grupy Modlitwy na specjalną konferencję duchową oraz nabożeństwo ku jego czci. o g. 17.00.
  5. Także w czwartek ok. g. 18.30 w kościele spotkanie Rodziców dzieci, które chciałyby w tym roku przystąpić do I Komunii św.
  6. W sobotę pielgrzymka dzieci komunijnych do Wadowic. Wyjazd o 7.30 z parkingu. Dla chętnych spoza grupy komunijnej informacja, że są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.
  7. Na stojaku dla prasy są wyłożone obrazki z modlitwą do bł. ks. kardynała Wyszyńskiego - proszę  je sobie zabrać na pamiątkę z tej szczególnej uroczystości.
  8. Zapraszam na pielgrzymkę na 4 dni do Lourdes w terminie 24-27.10 br. Wylot z Krakowa. Koszt wynosi 1700 zł. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.
  9. Dziękuję Parafiankom z ul. Wiejskiej cz. II lewa strona za przygotowanie kościoła do liturgii i ofiarowane kwiaty. Za tydzień do sprzątania kościoła zapraszam Panie z ul. Wiejskiej cz. I prawa strona i ul. Przyległe do ul. Pochyłej.
  10. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, MGN dla dzieci oraz Apostolstwo chorych Ponadto mamy specjalne wydanie GN nt. bł. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w cenie 10 zł.
  11. Ponieważ do środy będę jeszcze nieobecny z powodu pobytu na dniach formacyjnych księży dziekanów w Brennej, dlatego dopiero od czwartku w kancelarii można zapisywać intencje Jubileuszowe, ślubne i inne za żyjących na przyszły rok. Msze za ++ dopiero od listopada.
  12. Już dziś informuję, że I w tym roku spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 30 września o g. 18.30 na probostwie.
  13. Bardzo serdecznie Dziękuję naszemu dekanalnemu O. Duchownemu ks. Antoniemu, który mnie przez te dni zastępował, za jego dyspozycyjność i gorliwość w służbie Bożej.
  14. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.