+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Na stronie startowej znajdziesz info o nowej pielgrzymce wraz z PLANEM !! Zakładka- nowe pielgrzymki

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 12-go listopada msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 8.00 - do końca kwietnia 2024.

Od 13-go listopada msze święte w tygodniu będą o 17.00 / do 2.03.24 /- oprócz wtorku - g. 8.00.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

" W domu mego Ojca jest mieszkań wiele" - zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. .

Zachęcam do modlitwy za kapłanów i o dar nowych powołań z naszej parafii

Módlmy sie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

1. Kolekta dzisiejsza jest na opłaty, a za tydzień na opłaty. Za tydzień na WŚSD w Katowicach
  2. We wtorek o 8.00 msza za dusze w czyśćcu cierpiące - ofiary ze skarbonki.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Pierwsze majowe będzie o 17.45. Zapraszam. O 17.15 spowiedź dzieci szkolnych oprócz kl. IV
  4. W I czwartek o 8.00 msza za kapłanów i o nowe powołania. Od 8.45 odpustowe odwiedziny chorych. Proszę ich zgłosić w zakrystii. O g. 17.15 Godzina święta i majowe. O 17.15 spowiedź uczniów z kl. IV, którzy mają I piątki. Czwartek to Dzień Flagi. Zachęcam do wywieszenia biało czerwonej oraz flagi maryjnej z okazji Odpustu.
  5. W I piątek w naszej parafii przypada Odpust NMP Królowej Polski. Oczywiście nie ma postu w tym dniu. Msze święte będą o 7.30 / i tak już do listopada /. 9.30, 11.00 - suma odpustowa, oraz o 16.00. O 15.30 nieszpory maryjne. Kazania w tym dniu wygłosi ks. wikary z parafii Pawłowice ks. Błażej BRYK. Na sumę zapraszam rodziny z dziećmi, poczty sztandarowe, górników, rolników, panie w strojach ludowych, dzieci po I Komunii w strojach komunijnych, Gości z zewnątrz. Bedzie też orkiestra.
  6. W sobotę o 17.00 msza za ++ Parafian i kapłanów z okazji odpustu. Rano o 7.30 różaniec wynagradzający i msza za Czcicieli Niepokalanego Serca NMP.
  7. Bóg zapłać Parafiankom z ul. Pszczyńskiej cz. II za sprzątanie kościoła. Na czwartek proszę parafianki z ul. Zbożowej, Zagonowej i Rolnej. Nie kupujemy kwiatów. Bóg zapłać ofiarodawcy kwiatów za ten dar.
  8. Polecam prasę katolicką- jest nowy GN, MGN, Świat Misji. Nasza Gazetka ukaże się dopiero 1 maja z powodu mojej choroby nie dało sie wcześniej jej przygotować. Proszę o zrozumienie.
  9. Bóg zapłać ks. Antoniemu za zastępstwo i pomoc, a Wam za modlitewne wsparcie. To był I etap, jeszcze dużo przede mną, łącznie z pobytem w szpitalu.
  10. Za tydzień 5 maja o 10.30 jest wolna intencja.
  11. Pierwsze spotkanie uczestników wyjazdu na Sycylię z przedstawicielem BP  będzie w środę 15 maja o 18.45 w salce. Proszę powiadomić wszystkich.
  12. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej Niedzieli Wielkanocnej.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++