Ogłoszenia Duszpasterskie

Bardzo proszę o PILNY kontakt Rodziców dzieci, które 8.08 mają przyjąć chrzest św.!!! jestem w kancelarii w czwartek i piątek od 18.30 do 19.00. Można też przyjść w sobotę po południu od 16.00.Dziękuję!!!

UDANYCH WAKACJI I URLOPÓW życzy ks. proboszcz.

PAMIĘTAJ - nie ma wakcji od Pana Boga!!!

W zakładce - Plan nowej pielgrzymki - na stronie Startowej znajdziemy propozycję nowego wyjazdu na weekend, ale w październiku.

Proszę, zajrzyj tam i zastanów się, czy nie warto skorzystac z tej propozycji!?

Od  niedzieli 7.06 pierwsza msza święta będzie odprawiana o g. 7.30  / do końca sierpnia /, a nie o g. 8.00.!!!

Vide: Intencje mszalne.

1. Jako Proboszcz naszej parafii pw. NMP Królowej Polski chciałbym Was poinformować, że od najblizszej niedzieli

7 czerwca w liturgii mogą uczestniczyć już wszyscy wierni. Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

Wiecej o tym w Gazetce.

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Rodzice dzieci do I Komunii św. oraz bierzmowani niech spojrzą na zakładkę - GRUPY PARAFIALNE.!!!

3. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

4. Najblizsze odwiedziny chorych są planowane na I sobotę sierpnia tj. 1.08 od 8.45. Zapisy w zakrystii.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział:" Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych". Tylko Chrystus może dać pokarm, ktory nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody naszego serca.

Módlmy się za dzieci, które dziś w ostatniej grupie przystąpią do I Komunii św.

Prośmy też za O. Konkordiusza, który dziś obchodzi kolejną rocznicę święceń kapłańskich.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚL. Za tydzień na remont katedry. Tydzień temu w zbiórce na MIVA Polska zebraliśmy 2 190,60 zł. Bóg zapłać.
  2. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół, odmawiając Wierzę, Zdrowaś i Ojcze nasz, oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.
  3. Przypomnę, że aż do końca sierpnia w niedziele pierwsza Msza święta będzie odprawiana o 7.30. Pozostałe bez zmian. dziś przed każdą mszą świętą Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości. W kaplicy św. Rity jest wyłożona księga trzeźwości.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek nowego miesiąca. zapraszam do sakramentów świętych. Dzieci, które w pierwszych trzech grupach przystąpiły do I Komunii świętej zapraszam do spowiedzi w czwartek od 17.30.
  6. Dziękuję Paniom z ul. JP II prawa strona i ul. Łączna za posprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Za tydzień proszę Panie z ul. Topolowej od SP i ul. Zacisze. bardzo serdecznie dziękuje małżonkom Jubilatom za ofiarowane tydzień temu róże dla Matki Bożej. Bardzo proszę, aby Panie z konkretnej ulicy w tygodniu dezynfekowały ławki po każdej mszy świętej. Młodzież zajmie sie tym od września.
  7. Polecam nowy nr GN oraz podwójny wakacyjny MGN w cenie 3zł. Jest tez prasa kolorowa./ Glos O. Pio, Anioł Stróż, Różaniec, Apostolstwo chorych /.
  8. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna bo wyjeżdżam na urlop.
  9. Parafia nasza organizuje w dniach 2-4.10 wycieczko pielgrzymkę na Dolny Śląsk. Wszystkie informacje na stronie parafii oraz w gablotkach.
  10. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli, a urlopowiczom udanego wypoczynku. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi..

++++++++++++++++++++++++++++