Ogłoszenia Duszpasterskie

1. BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ - od jutra tj. 24.10.2020 wracają obostrzenia dot. ilości wiernych w kościele bo jesteśmy wszyscy w strefie czerwonej ( i soba na 7m2 ).

Zatem w naszej świątyni może przebywac maksymalnie 65  osób- w tym 5 na chórze ).!!!

Siedzimy po 2 osoby w ławce w bezpiecznej odleglości od siebie. Zajmujemy co drugą ławkę!!

Ks. Abp na nowo wydał dyspesnę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Jeśli nie musimy wychodzić - "zostańmy w domu".

Jest ogólne zalecenie, aby osoby po 70 roku życia zostały w domach.!!! I tego przestrzegajmy.

Jest także zainfekowanych ponad 40  kapłanów oraz ks. Abp. Módlmy się w ich intencji o zdrowie.

ZMIANA CZASU!!!!!!!!!!! W najbliższą sobotę 24 .10 / 25.10 zmieniamy czas na zimowy przesuwając wskazówki zegara  z g. 3.00 na 2.00. Śpimy godzinę dlużej!!! Przekaż innym...dzięki

A oto najnowsze Ogloszenia duszpasterskie:

XXX niedziela zwykła

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Nie wiemy dokładnie kiedy zostanie poświęcony nasz parafialny kościół. Dzisiaj symbolicznie polecamy Dobremu Bogu budowniczych naszej świątyni. Wspomnijmy kapłanów, którzy tu pracowali i módlmy się za dobrodziejów i ofiarodawców.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dezynfekcji i noszeniu maseczek. Módlmy się o ustanie pandemii i o zdrowie dla ks. Abpa , który jest na kwarantannie, oraz dla 40 kapłanów.

Dziś zmieniamy czas letni na zimowy.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, a za tydzień na utrzymanie cmentarza.
  2. Mamy nowe obostrzenia dot. kościołów - 1 osoba na 7m2. W naszym kościele w nabożeństwach może zatem uczestniczyć 65 wiernych ( w tym na chórze 5 osób ). Zajmujemy miejsca w każdej ławce, tylko po 2 osoby w bezpiecznej odległości od siebie. Pod chórem mogą być tylko dwie osoby, tak samo w kaplicy sakramentu pokuty. Niech na Msze przychodzą tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne. Na nowo wraca dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Od dziś będziemy transmitować msze święte w niedziele, ale  tylko dopołudniowe.
  3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe - dziś o 15.30 w tygodniu o 17.30 a we wtorek o 7.30. Planowany w tym tygodniu dodatkowy różaniec o 20.30 jest odwołany. Módlmy się wspólnie w rodzinach o ustanie pandemii. Nie będzie także w listopadzie odwiedzin chorych, dopiero przed Świętami. Myślę, że w zaistniałej sytuacji jest to zrozumiałe.
  4. W czwartek o 17.00 Godzina święta, a o 17.30 różaniec.
  5. Dziękuję Parafiankom z ul. Jagodowej, Gajowej, Sołeckiej i Kościelnej za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Za tydzień - na sobotę - proszę Parafianki z ul. Leśnej.
  6. Polecam nowy nr GN, oraz listopadowy MGN w cenie 3zł. Ponadto jest Anioł Stróż dla dzieci młodszych i Królowa Różańca Świętego dla czcicieli MB Pompejańskiej. W zakrystii można nabyć kalendarz papieski w cenie 7zł.
  7. Intencje mszalne na nowy rok - jubileusze, śluby i za żyjących - są już przyjmowane w kancelarii. Od 9 listopada za zmarłych.
  8. Jeśli chodzi o uroczystość Wszystkich Świętych to ks. Abp proponuje przyjść na cmentarz w ramach Oktawy tej uroczystości, a procesję raczej odwołać. Tak tez będzie w naszej parafii. Msze święte 1 listopada będą o 8.00, 10.30 i o 15.00. O 14 nabożeństwo za ++ w ostatnim roku. Na stojaku dla prasy są wypominki, które po wypisaniu przynieśmy do zakrystii.
  9. Bardzo proszę o pilny kontakt osobę, która zamówiła Mszę świętą 15 listopada na 10.30.
  10. Zachęcam chłopców 7-latków i starszych do wstąpienia do grona ministrantów.
  11. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej niedzieli. Niech Jezus Chrystus przez ręce Maryi nam pobłogosławi.

++++++++++++++++++++++++++++

Od  niedzieli 6 września pierwsza Msza święta będzie znowu o g. 8.00!!!

1.  Dyspena została zawężona do ludzi w grupie ryzyka,   chorych, matek opiekujących się małymi dziećmi i tych, którzy naprawdę lękają się zakażenia.

Na twarzach nadal obowiązują maseczki, a komunia jest na rękę. Zachowujemy też stosowny odstęp od siebie.

2. Można udzielać sakramentu chrztu świętego, błogosławić roczne dzieci, zawierać śluby, ale wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Chrzty / zarówno odwołane jak i nowe /, oraz roczki trzeba zgłaszać na  nowo w kancelarii parafialnej.!!!

Nie wpisuję do Gazetki "z urzędu". Dziecko należy zgłosić osobiście i potwierdzić, że będziemy na Mszy św.

4. Najblizsze odwiedziny chorych są planowane w grudniu.