Ogłoszenia Duszpasterskie

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Spotkanie uczestników pielgrzymki na Sycylię odbędzie się w środę 19 czerwca o 18.30 w salce!!!

Obecność obowiązkowa.

PILNIE POTRZEBNY ORGANISTA, ORGANISTKA...ks. proboszcz prosi o kontakt.

Od 1-go maja msza poranna w niedzielę będzie odprawiana o g. 7.30 - do 11 listopada 2024.

Informacje o pogrzebach znajdują się w zakładce DUSZPASTERSTWO- Nekrologi

*****************

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE - potrzebni do pomocy jako kościelni mężczyźni  lub starsi ministranci.  ks. proboszcz

Msze święte niedzielne popołudniowe w kościolach naszego dekanatu:

Kryry - 13.30

Brzeźce Radostowice Rudziczka - 15.00

Suszec - 16.00

Kobielice - 27.08 - g. 16.00

+++++++++++++++

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy.Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytańks. WołodymirŁytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Moi Kochani.

Transmisja Mszy świętych jest na You Tube .O transmisji poinformuję, gdy taka będzie / patrz: intencje /.

Wpisz: kobielice msza transmisja  i wyświetli się obraz z kościoła na żywo.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

X  NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszej liturgii Zbawiciel zapewni nas, że Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wolę Bożą. Otwórzmy się podczas tej Eucharystii na skierowane do nas słowo, przez które Bóg prowadzi nas bezpieczną drogą swoich świętych przykazań.

Módlmy sie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej i ład społeczny w naszej Ojczyźnie.

1. Kolekta dzisiejsza jest na WTUŚl w Katowicach, a za tydzień na ogrzewanie w nowym sezonie.
  2. Zakończyła się Oktawa Bożego Ciała. Wszystkim uczestnikom nabożeństw i procesji, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, ministrantom Bóg zapłać za to wspólne Uwielbianie Pana. Także p. katechetce i szafarzom za wszelką pomoc.
  3. Jutro o 18.30 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.
  4. We wtorek nie będzie mszy rano, bo jestem w szpitalu na kolejnych badaniach. Mszę odprawię prywatnie po powrocie.
  5. W środę zapraszam dzieci na mszę świętą szkolną. Od 17.30 spowiedź dla kl. V, Vi, VII przed wakacjami. proszę rodziców, aby w tym tygodniu zachęcili dzieci do skorzystania z tego sakramentu. Każdego dnia jest spowiedź od 17.30.
  6. W czwartek zapraszam na różaniec fatimski o 17.30.
  7. Dziękuję Paniom z ul. Stara Droga cz. I i ul. Księżycowa oraz Nowożeńcom za sprzątanie kościoła i podarowane kwiaty. Za tydzień proszę Panie z ul. Stara Droga cz. II.
  8. Jest prasa katolicka - nowy nr GN, Gość Extra w cenie 14 zł, Gość Historia, Apostolstwo chorych na czerwiec - gratis ; Miłujcie się nt. ochrony życia w cenie 8 zł/ . Ponadto jest nasza Gazetka na miesiąc czerwiec - przepraszam za opóźnienie.
  9. Za tydzień 16 go czerwca o 7.00 odmówimy różaniec w intencji wszystkich Grup Modlitwy św. O. Pio i za Dom ulgi w Cierpienie proszą o zdrowie dla wszystkich naszych chorych. czcicieli św. O. Pio serdecznie na g. 7.00 zapraszam.
  10. Proszę w tym tygodniu podejść po mszy wieczornej i uregulować ofiary za pomniki i miejsca grobowe kto tego jeszcze nie dopełnił.
  11. W Turzy Śląskiej za tydzień 16 go będą obchody 20 rocznicy koronacji obrazu MB Fatimskiej. Główna suma o g. 10.30 z udziałem ks. bpa A. Wodarczyka. Nieszpory Maryjne o 16.00.
  12. XVI msza św. na wodzie odbędzie się w niedzielę 30.06 o 12.00 na zbiorniku przy elektrowni Rybnik. Mszę odprawi ks. Abp Adrian Galbas.
  13. Wszystkim Parafianom, a przede wszystkim przybyłym do nas Gościom, życzę błogosławionej Niedzieli.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Na stoliku obok stojaka na prasę mamy podłączony do sieci terminal płatniczy. Zachęcam do skorzystania z tej formy ofiarowania datku na potrzeby kościoła, czy na tzw. ofiarę. Możemy to uczynić w dowolnym momencie tj. bądź przed Mszą św. bądź po jej zakończeniu.Wystarczy na klawiaturze  wybrac odpowiednią kwotę, przyłożyć kartę, potwierdzić zielonym przyciskiem i gotowe.

ks. proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++