Ogłoszenia Duszpasterskie

Gdy chodzi o sakrament pokuty to wszelkie info znajdziemy w zakładce- Z życia Kościoła / najnowsze

rozporządzenie ks. Abpa z dnia 25.03, załącznik nr 1 /.

 

Praktyczne uwagi - jeśli nprawdę chcemy do s. pokuty to trzeba się umówić z księdzem telefonicznie na sporwiedź

                                          -w innym wypadku, gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem, należy

a/ wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia s. pokuty z postanowieniem przystąpienia do niego przy najblizszej okazji

b/ zrobic rachunek sumienia  w odniesieniu do popełnionych grzechów i  postanowić NIE POPELNIAĆ ich w przyszłości

c/ wzbudzić w sobie szczery żal i skruchę za popełnione grzechy ze względu na miłość do Boga, którego obraziliśmy

d/ wyznaczyć sobie jakąś pokutę - modlitwa, czyn pokutny - zrealizować ją

e/ przyjąć Komunię świętą duchowo np. podczas uczestniczenia w transmisji z Mszy św./ nie wystarczy samo oglądanie, czy robienie w tym czasie innych rzeczy /

Po ustaniu przeszkody / pandemii / jak najszybciej pójść do spowiedzi i wyznać grzechy za które żałowałem oraz dodać te, które się potem jeszcze popełniło.

 

Przykład modlitwy przed komunią duchową:

Panie Jezu, ponieważ  nie mogę w tej chwili przyjąć Ciebiew świetym Sakramencie Eucharystii, błagam Cię, abyś przyszedł duchowo do mojego serca w duchu Twojej świetości. O Panie, wierzę, zawierzam, wychwalam Ciebie. Żałuję za wszystkie moje grzechy. O najświętszy sakramencie, o Boski sakramencie, zawsze niech będzie Twoja wszystka chwała i dziękczynienie. Amen

        

W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ - 28/29.03. PRZECHODZIMY NA CZAS LETNI...

nie zapomnij przesunąć wskazówek zegarka o godzinę do przodu!!!cool

 

Z ostatniej chwili -Czcicieli św. O. Pio proszę by zerknęli na swoją stronę internetową (grupy parafialne ).

                                            Tam  znajdziemy tekst SUPLIKI do Ojca Pio na czas koronawirusa.

                                            Bardzo proszę o włączenie tej modlitwy do swojego rytmu modlitewnego. ks. Opiekun

                                         

BARDZO SERDECZNIE DZIEKUJĘ za przesłane ofiary na konto parafialne tym, którzy juz to uczynili.

                                             Nieh Wam Bóg tę ofiarność wynagrodzi. Polecam was Bogu w różańcu św. ks. Mieczysławsmile

 

 Moi Kochani.!!!

        Wyszło nowe rozporządzenie ks. Abpa Wiktora Skworca dotyczące liturgii w najblizszym czasie do Wielkanocy. prosze uprzejmie zajrzeć na stronę startową naszej parafii i tam wszystko jest zamieszczone pod linkiem Wiadomości z Archidiecezji.

 

Nowe rozporządzenie ks. Abpa Wiktora Skorca z dn.25.03.20  mówi m.in. tak:

 

 

 1. Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych do uczestnictwa we Mszy św., nabożeństwach i rekolekcjach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

 

 

 1. Mają na uwadze najnowsze rozporządzenie Ministra zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządzam aż do odwołania cerowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych. Poza celebracjami kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę.

 

 

 1. Zapraszam wszystkich – duchownych i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy w wspólnotach domowych w duchu słów Chrystusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19-20 ).

 

 

 1. Szczególnie ważna jest nasza wspólnotowa modlitwa różańcowa o godz. 20.30, połączona z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do MB Piekarskiej, Lekarki. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności niech będzie głos dzwonów naszych kościołów o g. 20.15. 

 

 

Niniejszym, począwszy od dnia 26 marca także w naszej parafii wszystkie Msze święte będę odprawiał bez udziału wiernych – o ustalonych porach, jak to jest w Gazetce Na Wielki Post. Natomiast rodziny, które zamówiły intencje mszalne proszę o duchową łączność ze mną.

Także świąteczne odwiedziny chorych są ODWOŁANE!!!

 

Przy stojaku dla prasy można nabyć paschaliki wielkanocne / 6 zł szt /.

Nie będzie w tym roku święcenia pokarmów. Szczegóły podam w Gazetce, która ukaże się w Niedzielę Palmową ze specjalnym dodatkiem.

 Przeczytałeś - powiedz o tym pozostałym, szczególnie starszym osobom. Bóg zapłać!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

Drodzy SENIORZY, CHORZY I OPIEKUJĄCY SIĘ NIMI.

Zwracam się dzisiaj do Was z gorącym apelem o włączenie się w modlitwę za całą naszą Parafię, aby Bóg zachował nas od powietrza, zarazy, głodu i wojny!! Proszę Was, abyście śledząc transmisje Mszy świętych czy innych nabożeństw pamiętali też o naszej parafii, o naszych rodzinach i, dzieciach i młodzieży. Niech nikomu z Nas nie będzie obojętny los mieszkańców naszej miejscowości. I ja też zapewniam WAS WSZYSTKICH o mojej pamięci w modlitwie różańcowej, koronce do Bożego MIłosierdzia, brewiarzu i odprawianej prywatnie Drodze krzyżowej.

BARDZO PROSZĘ OSOBY, KTÓRE PRZECZYTAJĄ TE SŁOWA, aby o tym powiedzieli naszym emerytom, chorym i samotnym, że ks. Proboszcz jest z NIMI NA DOBRE I NA ZŁE. dziękuję - Ks. M.K.

 

     

         Z uwagi na bardzo małą liczbę uczestników liturgii niedzielnej, a obecnie zawieszenie udziału wiernych w liturgii są już pierwsze kłopoty finansowe. Dlatego kieruję do Was apel o pomoc przy dokończeniu rozpoczętych prac remontowych. W zakładce"prośba o wparcie" w kategorii START jest podany numer naszego konta parafialnego. Bedę wdzięczny za każdą przesłaną złotówkę. Ponadto przymierzamy się do bardzo uproszczonej formy wsparcia finansowego bezpośrednio przez naszą stronę. Jestem teraz w czasie załatwiania formalności. Jak tylko system zacznie działaćpoinformuje Was drodzy Parafianie oraz mili Goście. Szczegóły naszych prac, remontów i tego co musimy spłacić są na stronie Start w linku - Prośba o wsparcie.

ks. Proboszcz Mieczysław

 

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

                                              

                                            

                                                         V NIEDZIELA WIELKEGO POSTU                                        

           

Stajemy przy ołtarzu Chrystusa smutni z powodu zaistniałej pandemii koronawirusa, ale też pełni nadziei, ze Pan pochyli swe oblicze nad swoim ludem i zatrzyma to, co zabija. W Nim cała nasza nadzieja.

 

Są nowe rozporządzenia ks. Abpa - trzeba traktować je poważnie. Od czwartku wszystkie Msze święte są sprawowane BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

Łączmy się wszyscy o ustalonych porach sprawowania Eucharystii w modlitwie za naszą parafię.

 

Dziś rozpoczyna się II część W. Potu mająca charakter pasyjny. Dlatego zasłaniamy krzyże aż do W. Piątku włącznie.

Zachęcam także do podjęcia chociaż jednego dnia postu o chlebie i wodzie w intencji nawrócenia grzeszników.

Módlmy się o zatrzymanie pandemii koronawirusa.

 

 

 1. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziemy na naszej stronie parafialnej. Proszę też o przesyłanie ofiar na utrzymanie parafii i dokończenie prac remontowych na konto parafialne w ING: nr 85 1050 1403 1000 0023 0839 3830. Wszystkim, którzy już to uczynili składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Wszystkie informacje szczegółowe są na stronie parafialnej w dziale aktualności, zakładka „Z życia kościoła” oraz w zakładce „Pilne”.
 3. Każdego dnia o g. 20.30 odmawiam w kościele różaniec w intencji zatrzymania pandemii oraz za parafię. Proszę o łączność duchową w tym czasie.
 4. Ponieważ bierzmowania są zawieszone zmianie ulegają również zapisane w Gazetce intencje. Zatem w poniedziałek, wtorek i w środę msze święte będą o g. 7.00. Odprawię je w kaplicy bez udziału wiernych. Proszę o łączność duchową poprzez transmisję na TVP 1 z Sanktuarium w Łagiewnikach.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Msze święte są bez zmian. Także Godzina święta będzie ale w ciszy bez nabożeństwa. Nie będzie w sobotę odwiedzin chorych.
 6. Zachęcam do prywatnego odprawiania Drogi krzyżowej lub Gorzkich żali w intencji zatrzymania pandemii koronawirusa..
 7. Dziękuję parafiankom z ul. Pszczyńskiej cz. II za posprzątanie kościoła. Kościół jest otwarty każdego dnia do g. 18.00. Za tydzień zapraszam Parafian z ul. Zbożowej, Zagonowej i Rolnej.

Nakazuję – zgodnie z rozporządzeniem ks. Abpa – aby każdego dnia po Mszy św. przemyć ławki i poręcze środkami dezynfekcyjnymi.

 1. Polecam prasę katolicką – nowy numer naszej Gazetki ukaże się w Niedzielę Palmową. Jest nowy nr MGN, Droga - dla młodzieży, Świat Misji, Królowa Różańca Świętego, Anioł Stróż, Różaniec, Glos Ojca Pio, Apostolstwo chorych. GN wstrzymał do odwołania  druk kolejnych numerów.
 2. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 6zł/ szt. Można je nabyć w przedsionku kościoła.
 3. Wszystkim Parafianom, oraz Gościom, którzy także odwiedzają nasz kościół i zerkają na stronę naszej parafii w Internecie, życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Nie poddawajmy się panice i módlmy się dużo w intencji zatrzymania epidemii koronawirusa. Bóg zwycięży!

 

                                          ++++++++++++++++++++++++++++

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.