ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

         

Gdy tylko ukażą się najnowsze Rozporządzenia ks. Arcybiskupa W. Skworca natychmiast je tu zamieszczę.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. / 2019 r. /

 

Nadchodząca Uroczystość Paschy – Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem całego roku liturgicznego, ale cały Wielki Tydzień chciejmy przeżyć w łączności z Bogiem i powstrzymać się od prac niekoniecznych.  Nade wszystko zachęcam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

Okazja do spowiedzi świętej:

 

WIELKI CZWARTEK – od  17.00 - 18.00

 

WIELKI PIĄTEK –        od     8.00 –   9.00

                                               19.30 – 20.00

 

WIELKA SOBOTA –     od    8.00 – 9.00 oraz  od 10.00 – 11.00

                                            

 

W WIELKI CZWARTEK  który jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00. Msza święta sprawowana będzie w intencji ks. Proboszcza Mieczysława oraz kapłanów pochodzących z naszej parafii o potrzebne dla nich dary i łaski, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po mszy świętej przeniesiemy uroczyście Najświętszy Sakrament  do Ciemnicy. Następnie adoracja aż do godziny 21.00.

 

W WIELKI PIĄTEK adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 8.00. Na godzinę 9.00 zapraszam dorosłych,  młodzież i dzieci na ostatnią Drogę Krzyżową. Od 10.00 adoracja wynagradzająca za grzechy popełnione przez osoby duchowne. Po południu w Wielki Piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się uroczyste Ceremonie Wielkiego Piątku, po których przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu. Adoracja do godziny 21.00.

 

W WIELKĄ SOBOTĘ rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie o godzinie 8.00 /zakończenie o 17.00!!!!/. Święcenie potraw wielkanocnych będzie o godzinie 10.00, 11.00 i  12.00. O 17.00 będzie zakończenie Adoracji i rozpoczniemy sprzątanie kościoła na Święta.

O 20.00  rozpoczną się Ceremonie Wigilii Paschalnej  w czasie których święci się ogień i wodę chrzcielną. Proszę przynieść ze sobą paschaliki lub inne świece. Po Mszy świętej Zmartwychwstania Pańskiego wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Do udziału w Mszy zmartwychwstania Pańskiego zapraszam także wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii.

Ofiary złożone podczas całowania krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie.

 

 

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Jest to najważniejsze i podstawowe chrześcijańskie. Każda niedziela jest pamiątką Zmartwychwstania. Mamy OBOWIĄZEK uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii. W naszym kościele Msze święte w tym dniu będą o 9.00 i 11.00. 

Po południu zapraszam na Uroczyste Nieszpory Świąteczne o godzinie 15.00, które kończą liturgiczny obchód Triduum Paschalnego. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godzinie 16.00.

 

II Dzień Świąt – Msze święte wg porządku niedzielnego: 8.00, 10.30 i 16.00.

 

Podczas Triduum  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:

 

a/ w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste     

                                       odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”.

b/ w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w

                                  czasie uroczystego obrzędu liturgicznego

c/ w Wielką Sobotę – udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie

                                    przyrzeczeń chrztu św.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęca się wiernych do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, siedziba: Kobielice, Kościelna 2.