RÓŻE RÓŻAŃCOWE

Noworoczne spotkanie Róży Różańcowej Męskiej odbędzie się we wtorek 7 stycznia 2020 roku o 17.30.

O g. 17.oo w kaplicy Eucharystia w intencji Członków Róży i o Boże błogosławieństwo.

Zapraszamy tez nowych kandydatów, aby pomogli założyć nową Różę. ks. Proboszcz

Owocem spotkania było wpisanie uczestników do Księgi Róż Różańcowych. ustalono,

że Patronem Grupy męskiej będzie św. O. Pio.

WIELKA NOWENNA RÓŻAŃCOWA 2018 - 2026. uczynić różaniec modlitwą wszystkich.

Moi Drodzy należący do Żywego Różańca w Kobielicach.

2 czerwca 2018 roku podczas Ogólnopolskiej pielgrzymki Żywego Różańca rozpoczęliśmy nowennę przed Jubileuszem 200- lecia założenia Żywego Różańca przez sługę Bożą Paulinę Jaricot.

Przez kolejnych 9 lat jako wspólnota Żywego Różańca chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki, ale przede wszystkim zobaczyć aktualność różańca w różnych dziedzinach naszego życia, także społecznego.

Zadaniem każdego z nas będzie w każdym roku nowenny zaprosić jedną osobę do odmawiania i rozważania codziennie jednej taje,nicy różańca we wspólnocie Żywego Różańca. Chcemy także prosić o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce i na świecie.

Tematy poszczególnych lat Nowenny:

- 2018 - Tajemnice Jezusa i Maryi drogą do dojrzałego życia duchowego

- 2019 - Duchowość sługi Bożej Pauliny M. Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary

- 2020 - Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Św. i Kościołem

- 2021 - Rózaniec modlitwą o zbawienie innych

- 2022 - Żywy Różaniec wsparciem dzieła misyjnego

- 2023 - Różaniec nadzieją i siła dla chorych i cierpiących

- 2024 - Ewangelizacja z różańcem w ręku

- 2025 - Żywy różaniec w przekazie mass mediów

- 2026 - Różaniec modlitwą o Boże Miłosierdzie dla świata

PATRONI NOWENNY - MB Różańcowa, św. JP II, bł. ks. Ignacy Kłopotowski, sługa Boża Paulina Jaricot

GŁÓWNE CELE NOWENNY -  duchowy i zewnętrzny rozwój wspólnot Żywego Różańca